MENU
Stiahnuť katalóg referencií z travertínu

STIAHNUŤ KATALÓG REFERENCIÍ Z TRAVERTÍNU

Od roku 2010 pre vás firma TRAVERT s.r.o. realizuje nádherné projekty z prírodného kameňa travertín. K dnešnému dňu ich je viac ako sto. Nechajte sa nimi inšpirovať pri návrhu vášho projektu a stiahnite si Katalóg referencií:

Je prírodný kameň travertín lacný alebo drahý?

Je prírodný kameň travertín lacný alebo drahý? Záleží od uhlu pohľadu, ktorý použijeme. Ak sa pozrieme len na cenovku, tak určite patrí k tým drahším materiálom. Ak sa však pozrieme na pomer ceny a hodnoty, ktorú za ňu dostanete ide jednoznačne o jednu z najlepších investícii. 

 

Takmer každý človek, s ktorým sa rozprávam o bývaní, považuje prírodný kameň v domácnosti za znak úrovne, vkusu a nadčasovosti.  Toto PR má prírodný kameň zvládnuté dokonale. Napríklad travertín v dome bol už v časoch antiky symbolom spoločenského statusu. Rovnako to bolo aj v období renesancie, či na začiatku 20. storočia. Je tomu tak dnes a bude tomu tak aj zajtra. Travertín je skrátka prvkom luxusu, nadčasovosti a spoločenského statusu majiteľa.

Podobne ako mramor, ktorý však na môj vkus pôsobí trošku chladne a formálne. S obľubou klientom vravím, ak idete stavať vstupnú halu hotela – vyberte si mramor. Ak idete stavať rodinný dom či vilu, vyberte si travertín – je teplejší, prírodnejší a viac dýcha teplom domova. Každý jeden kus je originálny – líši sa farbou, žilami iných hornín a pórmi, ktoré mu dávajú punc jedinečnosti. Ak hovorím za seba, tá „vrodená“ originalita travertínu ho jednoducho robí krajším. Ale nie drahším.

 

Dáš si fofolu ? Nekupujte fofotiny …

Cena travertínovej dlažby a obkladu sa v priemere pohybuje na úrovni 60 – 80 eur/m2. Je to cena za originálny materiál, ktorý je prakticky bezúdržbový. Travertín vám len tak nepraskne, ako sa to napríklad stáva pri keramickej dlažbe alebo umelých materiáloch. A určite sa nemusíte obávať strápnenia pred návštevou, ktorá si urobí úsudok letmým pohľadom alebo dotykom. Navyše, ceny niektorých umelých napodobenín alebo gressovej dlažby sú porovnateľné s cenou originálne travertínu. To ma mimoriadne teší a utvrdzuje v tom,  že naši klienti dostanú ten najlepší pomer cena/výkon na trhu. Zároveň však obdivujem i predajcov “luxusných napodobenín” prírodného kameňa. Predať za 55 eur / m2 umelej napodobeniny, keď za 70 eur môže mať klient originál s úplne iným príbehom, životnosťou a hodnotou je podľa mňa umenie predajcu, alebo neznalosť možností kupujúceho. Travertín si nemôže dovoliť každý -súhlasím. V tom je jeho výnimočnosť, ktorá dokáže prezentovať status majiteľa, skrášliť a uchovať hodnotu vašej nehnuteľnosti. Ak si však môžete dovoliť investovať 50 eur +/ m2 – nekupujte umeliny.

Pri písaní tohto blogu som si spomenul na paralelu s jednou z top reklamných kampaní – na originál nápoj Kofola. Pred časom zaplavili Slovensko a Česko bilboardy so sloganmi nepujute Kofotiny, či dáš si Fofolu? Majitelia chceli touto kampaňou povedať to isté, čo ja týmto príspevkom.

 

 

Niekoľko príkladov

Ak sa rozhodnete pre travertínovú kúpeľňu, môžete si byť istý, že nikto iný na svete nebude mať presne takú istú kúpeľňu ako vy. Kráse travertínu podľahla napríklad speváčka Beyncé, oskarová herečka z filmu Milion Dollar Baby Hillary Swank či mnohí ďalší umelci, športovi a manažéri, ktorí si môžu dovoliť akýkoľvek materiál – volia však travertín.

Travertín ako dlažba okolo bazénov či dlažba na terasu je nielen stávka na estetickú istotu, ale má aj praktické výhody. Na travertíne sa totiž nepošmyknete, ani si nepopálite nohu. A to až do teploty 45 stupňov celzia na priamom slnku. To je i dôvod, prečo viac ako 70% skutočných víl na Floride má dlažby z travertínu, prípadne z kombinácie travertínu exotického dreva.

Inšpirácie viac ako 100 projektov z travertínu, ktoré sme realizovali nájdete v Katalógu referencií našej firmy TRAVERT – môžete si ho stiahnuť tu. 

Prípadne v časti referencie na našej webstránke: Projekty z prírodného kameňa travertín 

 

Vladimir Jakab TRAVERT foto

 

 

 

 

 

 

 

Vlado Jakáb,

konateľ TRAVERT s.r.o.

 

Fotogaléria

DOHODNIME SI STRETNUTIE NAVŠTÍVTE NÁŠ SHOWROOM

Zavolajte mi

Vladimír Jakáb
+421 910 123 945
jakab@travert.sk

Dobrý deň,

Moje meno je Vladimír Jakáb, som konateľom firmy TRAVERT s.r.o. a teší ma Váš záujem o travertín.

V prípade otázok, resp. záujmu o dohodnutie osobnej konzultácie mi:

Priamo zavolajte: 0910 123 945

a obratom si môžeme dohodnúť temín konzultácie v Showroome Travertínu resp. môžem zodpovedať vaše otázky, alebo

Mi nechajte správu

nižšie a ja sa vám ozvem hneď ako to bude možné (štandardne do 4 hodín).

 
 
Súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov spoločnosťou TRAVERT s. r. o.. Poskytnutie údajov je dobrovoľné a bez dôsledkov s tým, že tieto údaje môžu byť spracované pre účely databázy záujemcov o služby a tovar spoločnosti TRAVERT s.r.o. v zmysle Zák. č. 428/2002 Zb. o ochrane osobných údajov. Súhlas je daný na dobu neurčitú a podľa § 20 odst. 3 cit. zákona je ho možné kedykoľvek písomne odvolať.

© 2010-2018 TRAVERT s.r.o.