MENU
Stiahnuť katalóg referencií z travertínu

STIAHNUŤ KATALÓG REFERENCIÍ Z TRAVERTÍNU

Od roku 2010 pre vás firma TRAVERT s.r.o. realizuje nádherné projekty z prírodného kameňa travertín. K dnešnému dňu ich je viac ako sto. Nechajte sa nimi inšpirovať pri návrhu vášho projektu a stiahnite si Katalóg referencií:

Nasiakavosť travertínu a ako ju zastaviť pomocou impregnácie

Často sa stretávame s otázkou ako je to s udržovaním travertínu. S obavami klientov pred použitím prírodného kameňa v miestach, kde môže prísť k nasiaknutiu travertínu. Ako je to teda s nasiakavosťou travertínu, ako jej veľmi jednoducho zamedziť a urobiť z travertínu dlažbu či obklad s veľmi jednoduchou údržbou. 

 

Prírodný kameň travertín je prirodzene nasiakavý ako všetky prírodné materiály, teda obavy z nasiakavosti sú na mieste. Aby sa mohol používať v miestach, kde prichádza do styku s vodou resp. inými i agresívnejšími tekutinami je potrebné ho po pokládke naimpregnovať. Impregnácia je tekutina na báze nanotechnológií, ktorá spôsobuje hydrofóbny efekt. Tekutiny teda už nevsiakajú do kameňa, ale po ňom len stečú. To zabezpečí, že údržba povrchov ošetretných impregnáciou je omnoho jednoduchšia ako nenaimpregnovaných.

 

Po impregnácií je travertín nenasiakavý materiál a jeho údržba je veľmi jednoduchá.  Pri jeho použití sa nemusíte obmedzovať a môžete ho použiť ako dlažba či obklad do interiéru či exteriéru.  Dôkazom tejto skutočnosti je viac ako 125 nami realizovaných projektov, kde je travertín v priamom kontakte s vodou. Realizované projekty kúpeľní či exteriérových dlažieb okolo bazénov alebo fasád hovoria za všetko.

 

Nechajte sa inšpirovať našimi referenciami.

Odporúčanie:

Prečítajte si tiež článok: 10 x  prečo si vybrať prírodný kameň travertín 

Vo videu nižšie je krásne vidieť porovnanie nasiakavosti materiálov pred a po impregnácií. Impregnácia je dnes úplne bežná. Používa sa i na ochranu sedacích súprav, automobilov, oblečenia, keramiky, sanity, atď – všade tam, kde je potrebné povrch ochrániť pred nasiakavosťou.

 

Video: Ako sa správajú povrchy materiálov po impregnácií. 

 

Ak máte s použitím travertínu resp. impregnácie akékoľvek otázky zavolajte mi na tel. číslo: 0910 123 945. V Showroome travertínu máme k dispozícii i naimpregnované a nenaimpregnované vzorky travertínu a iných materiálov. Uvidíte teda rozdiel v nasiakavosti a správaní materiálu i naživo, nielen prostredníctvom videa.

 

Vladimír Jakáb

konateľ TRAVERT s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogaléria

DOHODNIME SI STRETNUTIE NAVŠTÍVTE NÁŠ SHOWROOM

Zavolajte mi

Vladimír Jakáb
+421 910 123 945
jakab@travert.sk

Dobrý deň,

Moje meno je Vladimír Jakáb, som konateľom firmy TRAVERT s.r.o. a teší ma Váš záujem o travertín.

V prípade otázok, resp. záujmu o dohodnutie osobnej konzultácie mi:

Priamo zavolajte: 0910 123 945

a obratom si môžeme dohodnúť temín konzultácie v Showroome Travertínu resp. môžem zodpovedať vaše otázky, alebo

Mi nechajte správu

nižšie a ja sa vám ozvem hneď ako to bude možné (štandardne do 4 hodín).

 
 
Súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov spoločnosťou TRAVERT s. r. o.. Poskytnutie údajov je dobrovoľné a bez dôsledkov s tým, že tieto údaje môžu byť spracované pre účely databázy záujemcov o služby a tovar spoločnosti TRAVERT s.r.o. v zmysle Zák. č. 428/2002 Zb. o ochrane osobných údajov. Súhlas je daný na dobu neurčitú a podľa § 20 odst. 3 cit. zákona je ho možné kedykoľvek písomne odvolať.

© 2010-2018 TRAVERT s.r.o.