MENU
Stiahnuť katalóg referencií z travertínu

STIAHNUŤ KATALÓG REFERENCIÍ Z TRAVERTÍNU

Od roku 2010 pre vás firma TRAVERT s.r.o. realizuje nádherné projekty z prírodného kameňa travertín. K dnešnému dňu ich je viac ako sto. Nechajte sa nimi inšpirovať pri návrhu vášho projektu a stiahnite si Katalóg referencií:

Dlažby z prírodného kameňa travertín a prečo ich použiť na terasu

Dlažby z prírodného kameňa travertín sú zaujímavé svojou štruktúrou, nadčasovým designom ale i mnohými praktickými vlastnosťami. Sú takmer bezúdržbové, majú neobmedzenú životnosť a sú pochôdzne bosou nohou aj pri najvyšších teplotách. V našom článku nájdete ďalšie výhody travertínu a fotografie na Slovensku nami realizovaných projektov.

Vybrať  ideálnu dlažbu na terasu či dlažbu okolo bazéna nie je jednoduché. Na výber máte je množstvo materiálov a ich rôznych opracovaní. Ak sa pohybujete v cenovej hladine okolo 70 Eur/m2, nakoniec pravdepodobne skončíte a budete vyberať z materiálov: prírodný kameň, drevo a rôzne umelé napodobeniny dreva. Tu je 10 dôvodov prečo si vybrať práve prírodný kameň travertín z nášho portfólia.

Dlažba na terasu z travertínu

1. Originálny produkt prírody – prírodný kameň

Aj keď dnes gressové dlažby majú čoraz zaujímavejšie a vernejšie štruktúry a “kopírujú prírodné materiály vernejšie ako tomu bolo v minulosti, originál je len jeden. Gress či keramika vždy bude len umelo vytvorený produkt bez príbehu. Naopak originál – dlažba z prírodného kameňa má svoj príbeh, každý jeden kus sa mierne líši odtieňom, žilami hornín a pórmi, ktoré mu dodávajú punc jedinečnosti.

Dlažba okolo bazénu z prírodného kameňa travertín

2. Vynikajúca životnosť prírodného kameňa

Každý vie, že životnosť prírodného kameňa je vynikajúca a hlavne rokmi overená. Používal sa už v starobylom Ríme a používa aj dnes. Aj keď predajcovia niektorých nových matariálov udávajú teoretickú životnosť 15 -20 rokov, nikdy nebola otestovaná v praxi. Mnohé materiály v minulosti deklarovali teoretickú životnosť, no v praxi zlyhali. Naopak travertín ako aj iné prírodné kamene tu boli, sú a budú milióny rokov a sú, čo sa týka životnosti, istou voľbou a nič Vás a ani investora neprekvapí.

Dlažba okolo bazénu z prírodného kameňa travertín (2)

3. Travertínová dlažba je bezúdržbová

Každého investora samozrejme zaujíma nielen design a životnosť dlažby, ale aj údržba. Travertínová dlažba je tak v interiéri ako aj v exteriéri stála a bezúdržbová a nevyžaduje si každoročné pretieranie alebo olejovanie ako napríklad drevené terasy. Výberom tohto materiálu predídete u investora aj problémom s vyťahovaním  farby slnkom, ktoré majú aj umelé terasy z PWC kompozitov.

Dlažba do exteriéru z prírodného kameňa travertín travert

4. Nadčasovosť travertínu

Nadčasovosť travertínu je niečo, čím sa prírodným materiálom nič nevyrovná. Príroda nepodlieha módnym trendom, ako boli napríklad červené, žlté alebo zelené dlaždice v deväťdesiatych rokoch. Aj tie boli vtedy trendy a dnes sa každý, ľudovo povedané, chytá za hlavu, keď ich vidí. Rozhľadení investori a architekti preto radšej volia ako základ priestoru nadčasové materiály, ktoré aktuálnym módnym trendom nepodliehajú, ale boli, sú a budú krásne vždy.

Exteriérová terasová dlažba okolo bazéna z prírodného kameňa travertín

5. V cenovej kategórii 75 Eur/m2 je travertín najoptimálnejšou voľbou

Travertínové dlažby, na predaj a pokládku ktorých sa naša firma TRAVERT s.r.o. špecializuje, sa pohybujú v cenovom rozmedzí 70 – 80 Eur/m2. Za túto cenu získa investor originálny prírodný kameň s nádherným nadčasovým designom, vynikajúcou životnosťou a minimálnou údržbou. Vo veľmi podobných cenách sa pohybujú aj kvalitné umelé napodobeniny, prípadne materiály, ktoré si vyžadujú násobne vyššiu údržbu a majú niekoľkonásobne nižšiu životnosť. Travertín teda vyniká vo všetkých oblastiach a preto, ak vám to rozpočet investora dovolí,  je najoptimálnejšou voľbou zo všetkých materiálov.

Exterirérová dlažba z prírodného kameňa travertín

6. Travertínová dlažba je pochôdzna bosou nohou aj pri 40 stupňoch

Prečo volia architekti luxusných rezidencií v Melbourne, Sydney, či na Floride ako dlažbu na terasu travertín? V týchto destináciách teploty prekračujú 40 stupňov už desiatky rokov a tak v týchto luxusných rezidenciách volia materiál, ktorý má praktické využitie i pri obrovských horúčavách. Vďaka akumulačnej schopnosti travertínu nalepeného na kvalitný betónový podklad totiž môže investor na takúto dlažbu stúpiť bosou nohou aj pri teplotách vyšších ako 45 stupňov a nepopáli sa. Večer, keď sa ochladí a investor bude grilovať s priateľmi bude z travertínovej podlahy naopak sálať príjemné teplo.

Exterierova dlazba z prirodneho kamena travertin (2)

7. Naimpregnovaný travertín nevsakuje tekutiny

Travertín je nasiakavý materiál, preto sa po pokládke celoplošne impregnuje. Po jednorazovej impregnácií nevsakuje vodu, víno ani iné tekutiny. Preto sa bez obáv používa aj vo vlhkom prostredí ako sú práve dlažby okolo bazénov alebo dlažby v kúpeľni či sprche.

Exterierova dlazba vjazd do garaze z prirodneho kamena travertin

8. Personalizovať sa dá Bentley ale aj dlažba z travertínu

Travertín má svoju typickú štruktúru ale aj miernu pórovitosť. Tá je praktická a zabezpečuje jeho minimálnu šmyklavosť. Zároveň je možné tento pórovitý povrch materiálu vyplniť priesvitnými ale aj farebnými epoxidmi. Zároveň si investor môže okrem rôznej farebnosti výplne zvoliť aj rôzne odtiene špárovacej hmoty ako aj formy opracovania povrchu a hrán. Kombináciou individuálnej výplne, rozmerov, opracovaní povrchu a hrán má investor na výber zo stoviek možností a určite si vyberie aj ten najnáročnejší klient.

Dlažba okolo bazéna z prírodného kameňa travertín (2)

9. TRAVERT s.r.o. – špecialista výhradne na jediný druh kameňa – travertín

Predajcov dlažieb a obkladov sú na našom malom Slovensku stovky, predajcov rôznych druhov prírodného kameňa sú desiatky. Firma TRAVERT s.r.o. je však jediná v celej Slovenskej republike, ktorá sa špecializuje výhradne na predaj a pokládku jediného druhu prírodného kameňa travertínu. Túto špecializáciu dokazuje najširší výber travertínových opracovaní a farebností a najväčšie skúsenosti s pokládkou tohto nádherného prírodného kameňa. Toto tvrdenie dokazuje aj webstránka www.travert.sk, kde v časti realizácie z travertínu nájdete fotografie z viac ako 150 projektov, ktoré sme realizovali po celej Slovenskej republike. Vzhľadom k cene tohto materiálu sú samozrejme našimi štandardnými klientmi úspešní podnikatelia, športovci či umelci, čo vidieť aj z fotografií realizovaných projektov.

Dlažba okolo bazéna z prírodného kameňa travertín

10. Showroom travertínu – osobné stretnutie s Vladimírom Jakábom – konateľom TRAVERT s.r.o.

V prípade záujmu som vám k dispozícii na konzultáciu. Rád s vami odkonzultujem ponuku materiálov, možnosti realizácie. Taktiež máme k dipozícii v showroome k nahliadnutiu ďalšie voľne nepublikovateľné projekty a odporúčania od kolegov – architektov. Všetky fotografie použité v článku sú realizácie spoločnosti TRAVERT s.r.o.. Všetky potrebné informácie a 150 ďalších realizácií nájdete na webstránke www.travert.sk

Dlažba okolo bazénu z prírodného kameňa travertín (2)

 

Fotogaléria

DOHODNIME SI STRETNUTIE NAVŠTÍVTE NÁŠ SHOWROOM

Zavolajte mi

Vladimír Jakáb
+421 910 123 945
jakab@travert.sk

Dobrý deň,

Moje meno je Vladimír Jakáb, som konateľom firmy TRAVERT s.r.o. a teší ma Váš záujem o travertín.

V prípade otázok, resp. záujmu o dohodnutie osobnej konzultácie mi:

Priamo zavolajte: 0910 123 945

a obratom si môžeme dohodnúť temín konzultácie v Showroome Travertínu resp. môžem zodpovedať vaše otázky, alebo

Mi nechajte správu

nižšie a ja sa vám ozvem hneď ako to bude možné (štandardne do 4 hodín).

 
 
Súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov spoločnosťou TRAVERT s. r. o.. Poskytnutie údajov je dobrovoľné a bez dôsledkov s tým, že tieto údaje môžu byť spracované pre účely databázy záujemcov o služby a tovar spoločnosti TRAVERT s.r.o. v zmysle Zák. č. 428/2002 Zb. o ochrane osobných údajov. Súhlas je daný na dobu neurčitú a podľa § 20 odst. 3 cit. zákona je ho možné kedykoľvek písomne odvolať.

© 2010-2018 TRAVERT s.r.o.