MENU
Stiahnuť katalóg referencií z travertínu

STIAHNUŤ KATALÓG REFERENCIÍ Z TRAVERTÍNU

Od roku 2010 pre vás firma TRAVERT s.r.o. realizuje nádherné projekty z prírodného kameňa travertín. K dnešnému dňu ich je viac ako sto. Nechajte sa nimi inšpirovať pri návrhu vášho projektu a stiahnite si Katalóg referencií:

Výhody travertínu

Nádherný bazén s lemom a dlažbou okolo bazéna z prírodného kameňa travertínChcete niečo výnimočné, čo nik iný nemá ? Chcete spojiť luxus s krásou prírody ? Ste správne ! Travertín,  je ideálnym stavebným prvkom pre interiér, ako aj exteriér Vašej stavby. Jeho využitie je najčastejšie ako dlažba na terasu do exteriéru ale i ako interiérová dlažba. Použitie nájde univerzálne v administratívnych budovách, hoteloch, wellnes centrách ale i v rodinných domoch čiluxusných bytoch. V interiéri je travertín najčastješie využívaný ako celoplošná dlažba, ale i ako dlažba a obklad do kúpeľne resp. designový obklad v obývačke, schodisku či átriu. Využitie je len na predstavivosti architekta a majiteľa nehnuteľnosti. Prečo je travertín takým obľubeným materiálov architektov a majiteľov luxusnejších nehnuteľností sme pre vás zrekapitulovali nižšie:

10 x prečo obklady a dlažby z prírodného kameňa travertín od TRAVERT s.r.o.:

1. Travertín je produktom prírody

Travertínová terasa okolo bazénu
Každý kus obkladu vyrobený z prírodného kameňa je originálny. Líši sa farbou, žilami iných hornín a pórmi, ktoré mu dávajú „punc jedinečnosti“.  Ak vás desí predstava rovnakého dizajnu, rozmerov a farby ako v tisíckach iných domácností, travertín je pre vás vhodnou voľbou. Zabudnite na umelé výrobky ľudskej činnosti ako napríklad keramické dlažby.

2. Nadčasovosť

Okolie bazéna obložené prírodným kameňomTravertín ako prírodný materiál uchováva hodnotu a „trendovosť“ obkladov. Nemusíte sa obávať, že farby a formáty, ktoré sú teraz „in“, budú o desať rokov absolútne nevkusné – tak, ako sa to často stáva pri umelo vytvorených a farebných dlažbách (žlté, modré, červené, zelené -aká bude in o 5 rokov?) .

3. Najlepší pomer cena, design, životnosť, údržba na trhu

Privátne wellness z travertínu realizácia TRAVERT sro
Travertínový obklad  a dlažba  stoja priemerne oko 60 – 80€/m2.  Za túto cenu však dostávate originálny materiál, ktorý je prakticky bezúdržbový – netreba natierať ako drevené terasy, obávať sa prasknutia ako pri wpc doskách alebo keramickej dlažbe s mierne nižšími cenovkami. Menšie m2 zostatkov z väčších zákaziek a najmenšie formáty viete nájsť i vo výpredaji i za cenu okolo 50€/m2. Naopak, skutočné designové skvosty a mozaiky majú cenovku 100€/m2 a viac.

4. Nevsakuje tekutiny

Dlažba okolo bazéna z travertínuPo jednorazovej impregnácii dokonale odpudzuje a nevsakuje vodu, víno a iné tekutiny. Bez obáv ho môžete použiť v kúpeľni alebo ako obklad bazénov. Napriek pórom, ktoré sa zatrú epoxidom a potrú impregnáciou, dokonale odpudzuje a nevsakuje vodu.

5. Vynikajúce fyzikálne vlastnosti – ako kameň je ideálny na podlahové kúrenie

K£peñna z pr°rodnÇho kameÂa travert°n v rustik†lnom ÁtÏleTravertín je lepším vodičom tepla ako keramická dlažba, alebo drevo.  Je preto ideálnou voľbou dlažby pri podlahovom vykurovaní. Oproti „gresovej“ dlažbe, ktorej tvrdosť je vykúpená možnými puklinami pri tvrdom náraze, resp. pohybe podkladu ( čo spôsobuje jej krehkosť ). Travertínový kameň predstavuje homogénnejšiu hmotu, ktorá je tvrdá, ale zároveň nie je krehká. Z pohľadu životnosti je travertín jednoznačne najlepším riešením – doživotná záruka na obklady a dlažby  od našej spoločnosti hovorí za všetko.

6. Minimálna údržba

Dlažba na terasu z travertínuNa ošetrenom travertíne (pod ošetrením rozumieme vrstvu impregnácie, ktorá odpudzuje vodu a iné tekutiny, odolá napr. červenému vínu na 48 hodín) sa neusadzuje vodný kameň ako na skle, nedrží sa na ňom prach ako na iných povrchoch. Pre čistenie v interiéri postačí čistá voda, prípadne zriedený koncentrát špeciálneho čistiaceho prostriedku. V exteriéri na terasy, príjazdové cesty či dlažby okolo bazénov postačia vysokotlakové čističe.

7. Prírodný kameň za férovú cenu

Obklad bazéna z prírodného kameňaTravertínové obklady a dlažby predávame za férové ceny priemerne okolo 70€/m2.  To je cenová hladina, za ktorú iný predajcovia predávajú gressovú dlažbu, a napodobeniny prírodného kameňa. Tie sa však s originálom nikdy nebudú dať porovnať…

8. V lete chladí, v zime hreje

Travertínový obklad stenyVďaka akumulačnej schopnosti je travertín vďačným materiálom na použitie v exteriéri na terasy alebo okolie bazénov. Bez problémov môžete po ňom chodiť bosý i pri letných horúčavách.

9. Individuálna výplň, rozmery a opracovanie

Obklad jedálne z prírodného kameňaPórovitý povrch travertínu je možné vyplniť priesvitným ako i farebným epoxidom a následne vybrúsiť alebo vyleštiť. Hrany obkladu môžu byť osekané alebo orezané. Rozmery obkladov dodávame presne na základe vašej požiadavky. Kombináciou individuálnej výplne, rozmerov,  opravovania povrchu ako i hrán budete mať doma originálnu podlahu alebo obklad.

10. Je paropriepustný

Obklad do kúpeľne z prírodného kameňaVďaka tejto vlastnosti bude stena, na ktorú je travertínový obklad umiestnený dýchať a vydrží omnoho dlhšie ako pri použití štandardnej dlažby. Tá totiž paropriepustná nie je a môžu za ňou vznikať plesne.

Chcete sa dozvedieť viac a vidieť travertín naživo? Navštívte Showroom Travertínu

Ak si chcete dopriať vo vašom domove luxus menom travertín môžem Vám odporučiť jediné. Dohodnite si so mnou schôdzku na tel čísle: 0910 123 945 a  navštívte náš showroom na Bancíkovej ulici v Bratislave.  Uvidíte tento nádherný materiál naživo, rád Vám ukážem všetky možnosti opracovania a budem sa Vám venovať tak dlho ako budete potrebovať.  Rád a ochotne si s vami dohodnem stretnutie i mimo štandardných otváracích hodín, prípadne i cez víkend. Maximálna spokojnosť klienta je našim prvoradým cieľom a to uvidíte od prvého stretnutia. Netvrdíme to my, ale naši klienti a architekti, s ktorými spolupracujeme.

Teším sa na Váš telefonát: 0910 123 945

Vladimír Jakáb
+421 910 123 945
jakab@travert.sk

DOHODNIME SI STRETNUTIE NAVŠTÍVTE NÁŠ SHOWROOM

Zavolajte mi

Vladimír Jakáb
+421 910 123 945
jakab@travert.sk

Dobrý deň,

Moje meno je Vladimír Jakáb, som konateľom firmy TRAVERT s.r.o. a teší ma Váš záujem o travertín.

V prípade otázok, resp. záujmu o dohodnutie osobnej konzultácie mi:

Priamo zavolajte: 0910 123 945

a obratom si môžeme dohodnúť temín konzultácie v Showroome Travertínu resp. môžem zodpovedať vaše otázky, alebo

Mi nechajte správu

nižšie a ja sa vám ozvem hneď ako to bude možné (štandardne do 4 hodín).

 
 
Súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov spoločnosťou TRAVERT s. r. o.. Poskytnutie údajov je dobrovoľné a bez dôsledkov s tým, že tieto údaje môžu byť spracované pre účely databázy záujemcov o služby a tovar spoločnosti TRAVERT s.r.o. v zmysle Zák. č. 428/2002 Zb. o ochrane osobných údajov. Súhlas je daný na dobu neurčitú a podľa § 20 odst. 3 cit. zákona je ho možné kedykoľvek písomne odvolať.

© 2010-2018 TRAVERT s.r.o.